Αλλαγή γλώσσας στο Meizu m 1 note

Καλησπέρα ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να έχω ελληνικά στο τηλέφωνο

Meizu MX4 Pro

ποια εκδοση flyme εχεις;
επισης, εχεις το A η το G;

@Giorgos-Hamouroudis έχωFlyme 6.7.1.17 Beta αλλά ότι και να βάλω η μόνη γλώσσα που έχει είναι αγγλική και κινέζικη

Meizu MX4 Pro

ναι, τα beta εχουν μόνο αγγλικα και κινεζικα, δοκιμασε να κατεβασεις απο το playstore το more locale 2 και δοκιμασε να βάλεις ελληνικα. αν δεν σου αρκουν αυτα που εμφανίζει, εχεις μονο 2 επιλογες:
-να περιμενεις για την public flyme 6 εκδοση τον απριλιο
-να βαλεις flyme 5.1.12.0G που εχει και ελληνικα

(το λογισμικο της meizu ειναι χωρισμενο σε 2 εκδοσεις, την A που εχει κινεζικα και αγγλικα και την G που εχει ολες τις γλώσσες. επισης υπαρχει και η beta που ειναι αγγλικα και κινεζικα)

last edited by Giorgos Hamouroudis

εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εσβησε ο λαγαριασμοσ google και το play store.Καμια προταση για το πως τα επαναφερουμε;

Meizu MX4 Pro

αμα εχεις μια εφαρμογη που λεγεται "hot apps" την ανοιγεις και κανεις εγγατασταση το gsm installer
αν δεν την εχεις κατεβασε την απο εδω ( http://downloads.meizufans.eu/apps/google_installer/Google_Installer_2.0.5.apk ) και τρεξε την

@Giorgos-Hamouroudis said:

ναι, τα beta εχουν μόνο αγγλικα και κινεζικα, δοκιμασε να κατεβασεις απο το playstore το more locale 2 και δοκιμασε να βάλεις ελληνικα. αν δεν σου αρκουν αυτα που εμφανίζει, εχεις μονο 2 επιλογες: -να περιμενεις για την public flyme 6 εκδοση τον απριλιο -να βαλεις flyme 5.1.12.0G που εχει και ελληνικα (το λογισμικο της meizu ειναι χωρισμενο σε 2 εκδοσεις, την A που εχει κινεζικα και αγγλικα και την G που εχει ολες τις γλώσσες. επισης υπαρχει και η beta που ειναι αγγλικα και κινεζικα)

Υποψην οτι ειναι μανουρα να περασεις G rom σε κινητο που φοραει την Α, ειδικα αμα εισαι πρωταρης.

Meizu MX4 Pro

@viper το ξέρω και εγώ που την πέρασα στο mx4 pro ζορίστηκα, απλά τις επιλογές έγραψα.

Δεν μπορω να βρω την εφορμογη hot apps .δεν ξερω τι να κανω

Meizu MX4 Pro

@anastasio2311 δοκίμασε να κατεβάζεις από το link που έστειλα παραπάνω την εφαρμογή

@anastasio2311 said:

Δεν μπορω να βρω την εφορμογη hot apps .δεν ξερω τι να κανω

Δεν έχεις το κινέζικο store ήδη;

Ψάξε εκεί μέσα να βρεις ότι είπαμε.

Looks like your connection to Meizufans was lost, please wait while we try to reconnect.